VEIKALĀ ATRADĪSIET:

  • PULVERSPIESTĀS SVECES, kas top ar īpašas tehnikas palīdzību, kas zem liela spiediena sapresē pulverveida parafīnu. Pēc presēšanas tās iemērc iekrāsotā parafīnā, tāpēc sveču krāsu variācijas ir teju bezgalīgas. Tiesa gan tikai no ārpuses, jo iekšpusē šīs sveces vienmēr būs baltā krāsā. Pulverspiestās sveces iespējams apstrādāt ar dažādām tehnikām, izveidojot interesantas tekstūras sveces.

  • RUSTIKVEIDA SVECES, ko ražo, mehāniski lejot parafīnu speciālās formās. Sveču virsma veidojas matēta un nevienmērīga, tai var būt arī mazi caurumiņi gaisa burbuļu dēļ, kuri var veidoties liešanas procesā. Šāda virsma svecēm piešķir senatnīgu izskatu. Tāpat rezultātā būs redzamas parafīna kārtas. Rustika sveces var apstrādāt dažādām tehnikām, iegūstot gan faktūru, gan zīmējumus vai lakotu virsmu. Šīs sveces nav tik nevainojami gludas un spīdīgas, kā pulverspiestās, bet ar skaistu, siltu toni. Dažkārt ar saplaisājuma efektu, ko var panākt, sveci strauji atdzesējot.

  • STEARĪNA SVECES, kā ražošanas process ir ļoti līdzīgs rustika svecēm, tikai stearīna sveces ražo izmantojot 96 % palmu eļļas vai dzīvnieku stearīna, un tikai 4 % parafīna. Šīs sveces ir videi draudzīgākas, tāpēc ļoti iecienītas Skandināvijas tirgū. Mūsu sveces ieguvušas Skandināvijā tik populāro, videi draudzīgo produktu EKO SWAN kvalitātes zīmi. Sveces tiek ražotas no palmu eļļas, kas ir dabīgs produkts un atjaunojams dabas resurs. 

  • FIGŪRIŅU SVECES - nestandarta sveces, kas tiek lietas silikona formās. Mākslinieks saņem atēlu vai paraugu, tad tas tiek izgatavots no ģipša un apliets ar silikonu. To noņem un pielej ar parafīnu. Sīkās, smalkās detaļas tiek uzzīmētas ar roku.

  • GALDA JEB SVEČTURU SVECES, kas ir populārākās un zināmākās sveces. Šajā grupā ietilpst visa veida galda sveces. Tās var būt pulverspiestās, mērcētās, rustika, stearīna, kā arī karsti lietās. Arī šo sveču virsmas var būt ar dažādu apstrādi (skrāpētas, rievotas). Tāpat tās iespējams klāt ar visdažādākajām lakām un zīmējumiem. Tās tiek izgatavotas, izmantojot dažādas tehnoloģijas – vairākkārt mērktas parafīnā, kamēr “uzaudzēts” vajadzīgais slānis, bet citas tiek lietas īpašās veidnēs. Tās viscaur ir vienā krāsā.

  • DĀRZA SVECES, kā sastāvā visbiežāk ir tas pats parafīns, kas rustika svecēs. Netradicionālas formas iegūst, izmantojot īpaši tām veidotas silikona formas. Dārza svecēm deglis ir biezāks, kas nodrošina labu degšanu āra apstākļos.

© 2018 LATVIJAS SVECES