top of page

Radīts ar mīlestību


Veikalā “LATVIJAS SVECES” mākslinieces Ievas Bondares īpaši veidotās mini glezniņas, kas rotāja kvadrātveida sveces, tika izpirktas astoņās stundās pēc veikala atvēršanas. Redzot cilvēku lielo atsaucību un sajūtot gandarījumu par projekta rezultātu – vasaras sākumā gaidāma jaunā kolekcija “Rudzupuķu zilais, pļavu zaļais un peoniju rozā”.


Garais izpētes process


Ideja par glezniņām uz svecēm tika auklēta trīs gadus. “Kad mani sākotnēji uzrunāja Dobeles sveču veikala “Sveču istaba” īpašnieks, aizsākās garš un interesants eksperimentu laiks,” stāsta Ieva Bondare, kas pirmo ziemas kolekciju realizēja veikalā “Sveču istaba”. Ideju gan īstenot palīdzēja “LATVIJAS SVECES” veikalā ieraudzītās lielās kvadrātveida sveces, ko Dobeles sveču fabrikai kā speciālu pasūtījumu lūdza izgatavot “LATVIJAS SVECES”. “Es redzēju sienu, uz kuras man jāuzliek sava glezna,” atceras māksliniece. Un tā kā tehniski viņa bija jau izmēģinājusi dažādus variantus, šoreiz skaidri redzēja, ka šīm gleznām ir jātop kā viņas ierasto lielformātu gleznojumu mini versijām. Un tās tiktu darinātas atsevišķi, lai pēc tam stiprinātu pie sveces. “Ar roku un šķērēm griezu audekla gabaliņus, uz tiem gleznoju un pēc tam ar mazām nagliņām arī pati pienagloju audeklus pie sveces,” stāsta Ieva Bondare.Pavasaris iedvesmo


“Man ir ļoti svarīgi savā darbā ielikt savu sirdi, iepriecināt,” par glezniņu veidošanas procesu stāsta māksliniece. “Tāpēc visbiežāk tieši mana empātija pret cilvēkiem, kam, dāvinot savus darbus, dāvinu sajūtas, ir arī mans iedvesmas avots jaunu projektu īstenošanā.” Veidojot pavasara kolekciju, Ieva domāja par sajūtām, ar kādām mēs visi pavasari sagaidām. Tikko manāms asns, putnu dzidrā čalošana un saules pielietā viesistaba.. Dabas mošanās un cilvēku nepacietīgais satraukums. Eļļa uz audekla klājās dzīvos un košos triepienos, veidojot kolekciju, kas atspoguļo pavasari katrā no mums.


Ieraudzīt pašam


Kā jebkuram liela formāta mākslas darbam, arī šo miniatūru otrā pusē iespējams lasīt gleznošanas tehniku, gleznas izmēru, tapšanas gadu un nosaukumu. Interesanti, ka Ieva nevienu no veidotajām krāsu abstrakcijām nenosauc kādā konkrētā vārdā. “Nosaukums no manas puses ir katras krāsas pamattonis itāļu valodā, jo nevēlos ierobežot gleznas saņēmēja iztēli – katrs var un ir aicināts tur saskatīt pats savu gleznu,” stāsta Ieva Bondare. Un gluži kā nav divu vienādu cilvēku, arī šos gleznojumus divus identiskus Ieva nav veidojusi – īpaša ir katra viņas glezna, lai kādi būtu tās izmēri.Māksla ir mūžīga


Sveces, tāpat kā gleznas, var būt brīnišķīgs interjera objekts - šo ideju saglabāt bija svarīgi arī, realizējot domu par gleznām uz svecēm. “Ja šī projekta sveces tiek dedzinātas, un es tiešām aicinu tās dedzināt – izbaudīt liesmas spēles telpā – tad arī pēc tam, kad sveces vidus būs izdedzis, ir iespējams glezniņu noņemt, ierāmēt lielā zelta rāmī un pielikt pie sienas telpā kā burvīgu dekoru, jo, svecei degot, ne audeklam, ne krāsai nekāds kaitējums nodarīts netiek. Tāpat šīs lielās sveces nekad neizdeg pilnībā, un mākslas darbs iegūst otro dzīvi, iemirdzoties telpā,” stāsta Ieva.


743 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page